Na prvního máje a následující den se konal první letošní dvoudenní závod. Byl to první závod Moravského poháru 2015 a odehrával se na střelnici v Popicích. A protože se nám tam v loňském roce moc líbilo, nenechali jsme si tento závod ujít ani v letošním roce.

Předpověď počasí byla sice na víkend nepříznivá, ale kluci z brněnského klubu HFT  to měli zorganizované dokonale a tak na vlastní závod ani jeden den nepršelo. V pátek nepršelo akorát na dobu závodu a v sobotu přestalo pršet asi hodinu před závodem a postupně se ukazovalo i sluníčko. A tak většina závodníků mohla začít odkládat svršky. Dokonce ani v noci nebyla příliš velká zima a tak se místo drkotání zubů, z improvizovaného stanového městečka, ozývalo jen spokojené chrápání zmožených borců.

V pátek v podvečer jsme opět využili příležitosti a vyměnili vzduchovky za brokovnice a kovové sklopky za asfaltové holuby. A kdo chtěl mohl se na brokové střelnici vyřádit do sytosti.

V sobotu jsem v průběhu druhého kola nefotil, takže fotky jsou pouze z prvního dne. Ráno se zvedl silný vítr, který v nárazech dosahoval 6 m/s a který hodně zamíchal výsledky. A tak jsme mohli vidět několik ztracených dobrých pozic z prvního dne a naopak, kdo to nevzdal a bojoval do posledního výstřelu, tak si dokázal dokonce polepšit. O první dvě místa nakonec museli v rozstřelu bojovat Radlukaj a VladimírK. Štěstí více přálo tentokrát Vladimírovi.

Z dobrých výsledků jsme se radovali tentokrát i my.