Po téměř půl roce jsme opět uspořádali závod HFT v Jižních Čechách. Po různých peripetiích na jiných lokalitách jsme nakonec závod domluvili v obci Střítež nedaleko Volyně. I přes ne zrovna optimistickou předpověď počasí se sjelo téměř 40 účastníků, kteří se pár minut po 11 hod rozešli na trať, samozřejmě po nezbytném poučení. Trať byla situována do nedalekého lesíku a na přilehlou louku. Závodníci si tak mohli do sytosti vychutnat střelbu do svahu, ze světla do tmy i na louce, kde se jen obtížně odhadovala vzdálenost. Nakonec i počasí vyšlo téměř dokonale. Sice bylo pod mrakem a vál jen slabý vánek, který i přes to dokázal některé závodníky řádně potrápit. V podvečer, při bourání tratě, vysvitlo dokonce i sluníčko. A cestou domu jsme zjistili, že hned za dalším kopcem muselo odpoledne pršet…

Za pomoc s uspořádáním závodu musíme poděkovat Martinovi, Víťovi a Aničce, bez nichž bychom závod nedokázali připravit a postavit. Pozemky pro nás domluvil Karel a Lucie ze Statku paní Lucie, kde jsme měli připraven vynikající oběd a zázemí. Další dík patří hlavně Zahradnictví Střítež Boškovi, na jehož pozemcích se většina závodu uskutečnila. A dík patří samozřejmě i těm, kdož pomohli rozebrat trať.

Pro samé organizační povinnosti jsem nestíhal fotit a tak bylo štěstí, že se na nás přijel podívat kamarád Petr Kordík, který téměř celý závod zdokumentoval a díky jehož laskavému souhlasu zde můžeme fotografie prezentovat.