V sobotu 7.10.2017 jsme po roce opět uspořádali závod v Autokempu Křivonoska u Hluboké nad Vltavou. Prostor kempu je dobře odvoněný a ani noční a hlavně ranní déšť před závodem nezpůsobil rozmočení terénu.  Přesně v 11 hod proběhlo poučení o bezpečnosti a o pravidlech HFT a následovalo rozdělení do skupin a společné focení. Závod rychle odsýpal a s jedním přerušením byl za něco málo přes 2 hodiny za námi. Následoval oběd, o který se postarala tentokrát Olča, protože místní restaurace měla po sezóně již zavřeno. Z obrovského hrnce gulášové polévky nezbylo téměř nic. Po obědě následoval rozstřel mezi neustále se zlepšující Terezou a Tomášem, který v poslední době také již několikrát překvapil umístěním na stupních vítězů. Rozstřel poměrně jednoznačně ovládla Tereza a tak zaslouženě získala druhé místo. První místo pak výborným výkonem získal Marťas, který měl nejspíš stále ještě skvělou formu po nedávném Mistrovství Evropy. Novopečený Mistr Evropy Doveda se pak na nás v průběhu závodu přijel alespoň podívat.

Protože jsme měli připravené speciální medaile i pro kategorii pružin a nakonec se závodu zůčastnili alespoň 3 střelci, byla tato kategorie také vyhlášena. Zde první místo získal Bodhi před Alexxxusem a Kamilem. Alexxxus, jakožto novopečený Mistr ČR ve vzduchovkovém benchrestu, nechtěl zřejmě zahambit ostatní střelce a tak dorazil na závod s pružinou AirArms ProSport, kterou sundal den před závodem z police, místo své vítězné a skvěle střílející pušky Anschütz 9015 HP.

A aby ani junioři nepřišli zkrátka, byla vyhlášena i tato kategorie, kde se na prvním místě umístila Lenča, před domácí Karkulkou a prvně se závodů účastnícím Jakubem. Ano, tento habán stále patří do kategorie Junior… ;-)

Po vyhlášení výsledků se ještě posedělo, pokecalo, někteří z nás vyzkoušeli novou „Anču“ a teprve pak jsme se postupně rozjížděli ke svým domovům. Pro nás, organizátory, to byly sice náročné dva dny (trať jsme připravovali již od pátečního poledne, následně pak večer připravovali občerstvení), ale odjížděli jsme se skvělým pocitem že si to všichni náležitě užili a počasí nám jako zázrakem také vyšlo (ráno jsme přijeli do areálu za intenzivního deště a domu jsme se vrátili také s prvními kapkami deště). A protože se zde líbilo i účastníkům, tak s největší pravděpodobností se bude závod konat i v příštím roce a to v termínu 6.10.2018.